14 Mayıs 2009

Son Gezi Hakkında...

Son gezide son 2 yıldır yaşadığım Goa'dan yola çıkıp Güney Hindistan, Sri Lanka, Sigapur, Malezya ve Tayland'da dolandım. Gezi uzun olduğu için de gezi notları da uzun :) Toparlamak, bir yazı haline getirmek ve burada, ticari amaç olmadan, tıpkı sizin gibi gezen bir gezginin gözünden bakarak nereye gidilir, nerede kalınır, ne yenilir, ne içilir, ne yapılır, seyahat önerileri vs kolay iş değil.

Ben bunları toparlarken gidecekleri bu bilgilerden mahrum bırakmak da olmaz. Biraz önce istatistiklere baktım, ayda ortalama 4.000 kişi bu blogu ziyaret ediyor, 6.000 sayfaya bakıyor ve seyahatleri ile ilgili yararlı bilgilere ulaşıyor.
Aşağıdaki şehir/bölge yazıları yakında burada olacak ama sorusu olanlar bana yine bu blog aracılığı ile ulaşabilirler...
  • Gokarna / Ohm Beach - Paradise Beach (Karnataka - Hindistan)
  • Backwaters / Allapey / Varkala (Kerala - Hindistan)
  • Kanyakumari / Mamalapuram / Puducherry / Auroville (Tamil Nadu - Hindistan)
  • Sri Lanka
  • Singapur
  • Kuala Lumpur / Penang (Malezya)
  • Surathani / Koh Samui / Koh Phangan / Bangkok (Tayland)
Yol Gidenindir!

3 yorum:

OzlemPansiyon dedi ki...

borga selam, yazının devamını bekliyoruz, sessizsin.

şimdi sorum şu: eylül'ün 2. yarısı 10 gün için asya'da bir yerlere gitmek istiyoruz (ben & ve 'bitli turist' olmayan bir arkadaşım:P). çok fazla seyahat etmeyen, zor koşullara dayanıksız olabilecek arkadaşıma, sence doğu'da en çok neresi yaraşır? muson yağmursuz, sürprizlere gebe, eğlenceli olsun mümkünse:)

her neredeysen mekanın da hayatın da tadını çıkarıyorsundur eminim. selamlar.

Borga Dinçler dedi ki...

Eylül Hindistan, Tayland ve pek çok bölge ülkesinde Musonların yerine göre gümbür gümbür yerine göre de hafif hafif yağmaya devam ettiği bir dönem.

Endonezya ve civarı durumu kurtarmış olmakta o nedenle Bali diyebilirim. Hem bitsiz turistler için daha uygun ;) Yoksa Hindistan'ın kuzeyini, Himalaya taraflarını tavsiye ederdim.

Yol Gidenindir!

Adsız dedi ki...

çok tşk:)